30 kwietnia 2014 r. po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w uroczystościach Dnia Pamięci o Majorze Henryku Dobrzańskim Hubalu.

Zwyczajowo drogę z Przysuchy do Anielina pokonali na rowerach, a dzięki pięknej , słonecznej pogodzie przejechali 42 km w radosnej atmosferze i bez żadnych problemów technicznych.

Po dotarciu na miejsce uczestniczyli w polowej mszy świętej, składaniu wieńców, wysłuchali apelu poległych, koncertu pieśni poświęconych Hubalczykom oraz obejrzeli pokazy musztry kawaleryjskiej na koniach, w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych.

Miłym akcentem wyjazdu było otrzymanie przez uczniów Krajoznawczych Odznak „Śladami mjr. H. Dobrzańskiego Hubala” w stopniu brązowym. Odznaki wręczyła Instruktor Krajoznawstwa Polski, pani Halina Kaftan. Pokonania trasy rajdu pogratulował uczestnikom starosta przysuski, pan Marian Niemirski, obecny na uroczystościach.

W drodze powrotnej uczniowie zatrzymali się w „miejscu Hubalowej wigilii”, gdzie mieli przygotowane ognisko. Po spożyciu pieczonych kiełbasek udali się w drogę powrotną. Szczęśliwie po 8 godzinach dotarli do Przysuchy. Po rajdzie pozostały miłe wspomnienia i pierwsza wiosenna opalenizna.

Pozdrawiam Wielka StoPA.