Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Wielka Stopa

Dzień Pamięci o Majorze Hubalu

30 kwietnia 2015 r. w Anielinie odbyły się obchody Dnia Pamięci o Majorze Hubalu. Uroczystości przy szańcu zorganizowane zostały dokładnie w 75. rocznicę śmierci Henryka Dobrzańskiego Hubala. Jak co roku, od kilku już lat, w uroczystościach tych biorą udział uczniowie naszej szkoły . Drogę z Przysuchy do Anielina zawsze  pokonują na rowerach.

Więcej…

 

Rowerem na Dzień Pamięci o mjr. Hubalu

30 kwietnia 2014 r. po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w uroczystościach Dnia Pamięci o Majorze Henryku Dobrzańskim Hubalu.

Zwyczajowo drogę z Przysuchy do Anielina pokonali na rowerach, a dzięki pięknej , słonecznej pogodzie przejechali 42 km w radosnej atmosferze i bez żadnych problemów technicznych.

Więcej…

 

Od Piekła do Nieba… Rowerem na szlaku zabytków Staropolskiego Zagłębia Przemysłowego.

Uczniowie naszego gimnazjum w dniach 24-26 maja 2012r. poznawali zabytki ziemi koneckiej. Wyjazd rowerami zorganizowano w ramach działań Klubu Turystycznego ”Wielka Stopa”. Tym razem celem były zabytki przemysłowe związane ze Staropolskim Zagłębiem Przemysłowym oraz zabytkowe kościoły i dwory.

Więcej…

 

Rajd BAB

 

Witam każdego kto odwiedza naszą stronę. W dniu 10 marca 2012r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w XXXVII Rajdzie BAB organizowanym przez oddział PTTK Końskie. My po porannej rejestracji wyruszyliśmy na trasę rajdową, która wiodła nas przez piękne tereny lasów koneckich.W trakcie rajdu wykonywaliśmy różne zadania rajdowe. W jednym z pierwszych zadań nieocenioną pomoc otrzymaliśmy od poznanych na szlaku gimnazjalistek z Białaczowa. Dziękujemy szczególnie sympatycznej Marcie i jej  koleżankom.Do zobaczenia na szlaku, a może w Białaczowie?:

Więcej…

 

Wielka Stopa

Zanim zima zwinie manatki grupa uczennic i uczniów z naszej szkoły wybrała się na zimowy spacer. Doskwierający mróz zachęcał do intensywnego marszu. A lasy wokół Przysuchy to wymarzone miejsce na każdą aktywność fizyczną. Aktywność, którą można połączyć ze zdobywaniem wiedzy, o jakże ciekawych dziejach naszej okolicy.Wędrując leśnymi ścieżkami doszliśmy do miejsca  gdzie do 1952r. była mała wieś Gródek, następnie przeszliśmy obok słowiańskiego miejsca kultu solarnego na Grodzkiej Górze, by w końcu dotrzeć do gajówki Rawicz. To miejsce ma też swoją ciekawą historię związana z latami II wojny światowej. Tutaj rozgrzewaliśmy się przy ognisku, piekąc kiełbaski i inne plecakowe frykasy. I tu należą się podziękowania Panu Jerzemu Jankowskiemu, który ufundował kiełbaski na ognisko. Dziękujemy i pozdrawiamy. Na koniec kilka zdjęć.
Do zobaczenia na szlaku - Wielka StoPA.

 
Więcej artykułów…

Galeria