Nie byłoby szlachetnej paczki w naszym gimnazjum bez corocznego kiermaszu słodkości. I nic dziwnego, bo  wypieki nauczycieli, rodziców i uczniów rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.

4 grudnia na każdej przerwie przy stoisku ustawiały się kolejki chętnych do skosztowania rożnego rodzaju ciast i ciasteczek. Szkolni wolontariusze „utargowali” 1161 zł, które dołączyli do zebranej wcześniej podczas Szlachetnego Koncertu Talentów kwoty 1960 zł. Cała suma przekroczyła więc 3100 zł i znacznie przewyższyła te zebrane w poprzednich latach. Jak co roku pieniądze przeznaczone zostały na przygotowanie świątecznej paczki dla potrzebującej rodziny. Dodatkowo uczniowie klasy 2d oraz ich rodzice zakupili przybory szkolne, plecak i zabawki.

Przy okazji kiermaszu słodkości rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą (jadalną!) babeczkę. Zwycięzcami okazały się klasy: 3a, 2a i 1b, którym należy pogratulować przede wszystkim pomysłowości.

Akcja Szlachetna Paczka pokazała, że młodzież chce i potrafi zorganizować pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.