Już od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w bardzo znanej od pewnego czasu ogólnopolskiej akcji, a mianowicie w Szlachetnej Paczce. Akcja ta ma na celu pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Nasza młodzież i nie tylko młodzież ale także dorośli, jak co roku bardzo aktywnie zaangażowali się w projekt, wcielając się w role darczyńców oraz wolontariuszy. Wybrane rodziny otrzymują rzeczy materialne, które   odpowiadają ich indywidualnym potrzebom, ale często również spełniają marzenia tych najmłodszych.

Tak jak wspominałam wcześniej nasza szkoła także dba o to, by pomagać innym ludziom i sprawić by na twarzach tych ludzi pojawił się długo oczekiwany uśmiech. Aby osiągnąć ten cel nasze gimnazjum zorganizowało trzy akcje, podczas których zbierane były środki finansowe potrzebne właśnie do osiągnięcia tego celu.

Pierwszą akcją, która odbyła się w naszej szkole był kiermasz ozdób świątecznych. Odbył się on 20 września podczas jednej z wywiadówek. Nasza młodzież osobiście sprzedawała wykonane przez nas samych kartki świąteczne, bombki, obrazki, oraz stroiki. Przyznam szczerze, iż nie spodziewałam się tak dużego zainteresowania wśród dorosłych. Widać było, że rzeczy te bardzo przypadły im do gustu. Dzięki temu także mogli zaangażować się w pomoc potrzebującym rodzinom.

Kolejną akcją była sprzedaż ciast, babeczek oraz innych wypieków, która odbyła się

5 grudnia. W akcji tej uczniowie naszej szkoły także mogli wykazać się kreatywnością, umiejętnościami kucharskimi oraz dekoracyjnymi. Pieniądze zebrane za sprzedaż tych pyszności były również przekazane na akcję wspierającą szlachetną paczkę.