Dzień Pierwszaka, jest imprezą organizowaną przez samorząd szkolny dla klas pierwszych. Jest to coroczne święto, która ma na celu integrację klasową nowych uczniów oraz krzewi zdrową, sportową rywalizację między klasami. Tradycyjnie miejscem spotkania jest ośrodek w Toporni.


Na początku każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia. Potem rozpoczęły się sportowe zmagania.
Konkurencje były wyszukane: rzut gazetą ale też ziemniakiem do celu, „zintegrowana klasa”, której wszyscy członkowie razem wzięci mieli mieć jak najmniejszy obwód, jabłko z niespodzianką, kręcenie hula-hop czy przenoszenie na czas piłeczki pingpongowej na rakietce od badmintona. Zaskakującą konkurencją, która przyniosła mnóswtwo radości uczestnikom, była „matrioszka”, która polegała na ubraniu w jak największą ilości odzieży przedstawiciela klasy. Sportowe zmagania zakończyło przeciąganie liny, które co roku wywołuje największe emocje, ponieważ w zabawie biorą udział uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami. Nieco zmęczeni i głodni uczestnicy imprezy stanęli w kolejce po bigos i herbatę.
Do końca sportowych zmagań uczniom towarzyszył duch walki i dobry humor. Zbiorowe zdjęcie zakończyło plenerową imprezę klas pierwszych.

 

Natalia Nowicka