Nasze gimnazjum od 2011 roku nosi imię św. Stanisława Kostki. Od pięciu lat, we wrześniu,  uroczyście obchodzony jest Dzień Patrona. Nie inaczej było i w tym roku.

O godz. 11.00 w kościele parafialnym odprawiona została msza święta, której przewodniczył ksiądz Mariusz Molenda. Następnie uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście udali się do szkoły, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Wzięli w niej udział: zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha, Adam Pałgan, przewodniczący Rady Gminy, Mirosław Pierzchała, ksiądz kanonik Stanisław Traczyński, przewodniczący Rady Rodziców, Piotr Bąk.

 

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu młodzież złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona. Tradycyjnie odbyło się też uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Następnie zgromadzeni wysłuchali programu artystycznego, w którym  uczniowie  przybliżyli sylwetkę św. Stanisława Kostki oraz przywołali słowa o nim papieża Jana Pawła II. Oprawę muzyczną  stanowiły piosenki religijne śpiewane przy akompaniamencie gitary oraz ilustrowane gestami i ruchem. Występ szkolnego chóru nie pozostał bez reakcji publiczności i przerodził się w radosne, wspólne śpiewanie - młodzieży i dorosłych.

Na zakończenie dyrektor szkoły, Leszek Wamil, podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie święta. Życzył także uczniom, by nie zapominali o wartościach, które przekazuje im patron szkoły.