Dzień wagarowicza, czyli pierwszy dzień wiosny upłynął w przysuskim gimnazjum bynajmniej nie na wagarach. Uczniowie po pierwszych 4 lekcjach przenieśli się do sali gimnastycznej, gdzie rozpoczęła się jak co roku zabawa. Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski oraz współpracujących z nim nauczycieli. Uroczystość zgromadziła tłumy uczniów, przyciągnęła nawet najzagorzalszych wagarowiczów.


Tradycyjnie odbył się konkurs na „Najśmieszniejsze przebranie” a tu pomysłom nie było końca. Gimnazjaliści próbowali wykazać się oryginalnością i sprytem. Przebrania, jakie można było podziwiać to m.in. wesoły autobus wiozący owoce południowe, czyli uczniów, piratkę, cygankę, robota, dzieci kwiaty, policjantkę, wieśniaka i wiele innych. Wszystkie stroje były godne podziwu lecz tylko jeden z nich był NAJLEPSZY. Jury zdecydowało, iż na pierwszą nagrodę zasłużyły owoce w wesołym autobusie a wyróżnienia otrzymali cyganka i panna młoda.
Następnym punktem programu był konkurs karaoke. Uczniowie zaprezentowali popis swoich umiejętności wokalnych. Wytworzyła się szczególna festiwalowa atmosfera. Uczniowie chętnie włączali się do wspólnego śpiewania znanych przebojów. Pierwszą nagrodę otrzymał Mateusz Kacprzyk z klasy Ic. Pomiędzy konkursami miały miejsce występy uczniowsko – nauczycielskiego zespołu muzycznego, skecze, quizy, np. smakowity turniej jedzenie ptysia na czas bez pomocy rąk. Dowcipne teksty scenek rodzajowych wywołały uśmiech na niejednej twarzy.
Dzień minął gimnazjalistom bardzo przyjemnie. Mamy nadzieję, że za rok uczniowie po raz kolejny wykażą się oryginalnością, jak i w tegoroczny dzień wiosny.