14 czerwca gimnazjaliści uczestniczyli w rajdzie rowerowym nad zalew w Domaniowie. Zlot już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowo - rekreacyjnych naszej szkoły, ponieważ rokrocznie chętni rowerzyści wraz z opiekunami podróżują rowerem nad Zalew Domaniowski. Organizatorem imprezy jest Związek Gmin „Radomka” zrzeszający sześć gmin południowego Mazowsza położone w zlewni rzeki Radomki: Przysucha, Wieniawa, Wolanów, Przytyk, Zakrzew i Jedlińsk ale także starosta radomski Mirosław Ślifirczyk, Urząd Marszałkowski oraz Wojewódzki Ośrodek Egzaminowania Kierowców.

 

Po dotarciu do celu czekał na uczniów smaczny poczęstunek oraz wiele atrakcji m.in.: ekwilibrystyczne wyczyny renomowanych grup trialowych, konkursy wiedzy i jazdy sprawnościowej.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz akrobatyki rowerowej przygotowany przez Mateusza Kowalczyka z Lubelskiej Grupy Artystycznej. Po wstępnej dawce emocji, moc dobrych wrażeń dostarczyły konkursy wiedzy o Związku Gmin Radomka i wiedzy o powiecie radomskim, w których nagrodę-rower-ufundował starosta radomski.