14 maja, jak co roku w naszym gimnazjum odbył się Festiwal Nauki. Ta cykliczna majowa impreza na stałe wpisała się do kalendarza imprez szkolnych. Święto nauki to dzień, w którym młodzież w nietypowy sposób zdobywa wiedzę z różnych dziedzin. W tym wyjątkowym dniu nie odbywają się zwykłe lekcje. Część uczniów prezentuje koleżankom i kolegom efekty swojej pracy, pokazując im różnego rodzaju prezentacje, czy pokazy.

W tym roku gimnazjaliści mogli dowiedzieć się m.in. jaka jest historia pieniądza? Co robić, aby zdrowo się odżywiać? W jaki sposób w życiu codziennym wykorzystywana jest fizyka? Mówiono również o buncie w literaturze, sztuce, filmie i muzyce, o niemieckich wynalazkach i o instytucjach, zabytkach Przysuchy. Nie zabrakło również ciekawych projektów z matematyki.

Festiwal Nauki to także dzień otwarty dla uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Szóstoklasiści z Przysuchy, Skrzyńska i Ruskiego Brodu na początku spotkali się z panem dyrektorem Adamem Pałganem, który opowiedział im o naszej szkole. Następnie zwiedzali budynek gimnazjum, a potem mogli zobaczyć efekty pracy starszych kolegów, biorąc udział w doświadczeniach chemicznych i fizycznych przygotowanych specjalnie na ich wizytę. Mogli poczuć namiastkę tego, co czeka na nich po wakacjach w gimnazjum.

 

Kasia Fidos